تبلیغات
سخن صبا

سخن صبا
نسیمی از فرهنگ و ادب، عرفان و اخلاق و هر آنچه لطفی از كلام داشته باشد 
قالب وبلاگ

گفتارهای تربیتی/ دانشمند شهید دکتر محمدجواد باهنر

گفتارهای تربیتی شهید باهنرگفتارهای تربیتی یک مربی
نشر شاهد مجموعه آثار شهید باهنر را در مجموعه‌ای خوش‌خوان منتشر کرده است. (طرح جلدها، قطع مناسب کتاب، اندازه قلم بزرگ و...). جلد ششم این مجموعه «گفتارهای تربیتی» نام دارد. در سه فصل اول، نگاه اسلامی به انسان را تبیین می‌کند که مخاطب خاص (علاقه‌مندان و پژوهش‌گرلت) دارد. چهار فصل بعدی برای مخاطب عام، قابل استفاده و مفید است: روابط زن و شوهر، صمیمیت فرزندان و اولیاء، همکاری خانه و مدرسه و مساله تعلیم و تربیت در اسلام. ارتباط بحث‌ها و سیر آن‌ها کاملا منطقی و مناسب است. مباحث هم از جنبه نظری شروع می‌شوند و با مثال‌های خوب کاربردی تمام می‌شوند.

شهیدی که انقلاب ما به او مدیون است
سهم شهید باهنر، بسیار بیش از یک  نخست‌وزیر انقلاب اسلامی است. این دانشمند جوان کشورمان در پیداپیش انقلاب اسلامی و نسل گهواره‌ها، زحمت فراوانی کشید. جوانان نسل گهواره‌ها کتاب‌های درسی دینی‌ای را که او نوشت، خواندند، انقلاب کردند، پای آن ایستادند، شهید شدند و امروز هم پای نظام هستند. اینان تربیت‌یافتگان معلم شهید باهنر هستند.

لزوم توجه به دکتر باهنر به جای شهید باهنر
ما امروز بیش از نخست وزیر شهید باهنر، به دانشمند جوان حجت‌الاسلام دکتر باهنر نیاز داریم که باید بازخوانی و بازتولید شود. واقعیت آن است که دکتر باهنر، قبل انقلاب بیش‌تر یک چهره علمی فرهنگی بود. مثلا برای شرکت در سمینار علمی بین المللی به ژاپن هم رفت. حرف‌های دکتر باهنر در زمینه تربیت کودک، خانه و مدرسه و... هنوز هم مفید و قابل استفاده است. اتفاقا اندیشه تربیتی شهید باهنر، صرف حرف نیست، تجربه شده است و خوب هم جواب داده. (چه موفقیتی بالاتر از اینکه دانش‌آموزانی که آن کتاب‌ها را خواندند، انقلاب کردند و جنگ را تا پیروزی نهایی ادامه دادند؟) حوزه علمی تربیت اسلامی ما به دکتر باهنر مدیون است.
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بوی خوش تو هر که ز باد صبا شنید
از یار آشنا سخن آشنا شنید
یارب کجاست محرم رازی که بشنود
دل یاد او کند که چه دید و چه ها شنید
نویسندگان
تصاویر هنری
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تایپیست

تایپ سریع و حرفه ای با سرعت بالا شما می توانید متون اسكن شده خود را به ایمیل زیر بفرستید و در مدتی كوتاه تحویل بگیرید. sokhanesaba@gmail.com

امکانات وب
ترجمه مطالب این وبلاگ به زبان های روز دنیا