تبلیغات
سخن صبا

سخن صبا
نسیمی از فرهنگ و ادب، عرفان و اخلاق و هر آنچه لطفی از كلام داشته باشد 
قالب وبلاگ
خبرگزاری فارس: دلبستگی‌ در آثار امام خمینی (ره)

کتاب «دلبستگی‌ در آثار امام خمینی (ره)» نوشته «یاسین کمالی وحدت» دارای هفت بخش اعم از «تعریف، موضوع و ماهیت دلبستگی»، «رابطه عشق و عقل، معروف به مناظره عقل و عشق»، «نقش عقل در هدایت در کلام امام خمینی (ره)»، «جریان عشق در همه عوالم»، «آثار، نتایج، لوازم و ویژگی‌های دلبستگی»، «راهکارهای پیشگیری و درمان دلبستگی» و «کتابنامه» بوده که از سوی مؤسسه «عروج» منتشر شده است.

نویسنده در کتاب «دلبستگی‌ در آثار امام خمینی (ره)» سعی کرده است تا موضوع یادشده را بیشتر از زاویه دید امام خمینی (ره) و با توجه به آثار اخلاقی و عرفانی ایشان توضیح دهد.

یکی از ویژگی‌های شگفت‌آور و برجسته آدمی، «دلبستگی» است، این نیرو از عواطف انسانی سرچشمه گرفته و مرکب از تمایلات جسمانی، حسن جمالی، حسن اجتماعی، تعجب و عزت نفس است؛ شگفتی و برجستگی این پدیده از آن رو است که می‌تواند شور عظیم در انسان برانگیزد و مبداء تحمل، قدرت و جسارتی خیره‌کننده در وی شود و او را برای هرگونه خطرپذیری محیا سازد.

قرآن نه تنها دلبستگی را نفی نمی‌کند بلکه به آن سو تشویق می‌کند و آن چه مهم است جهت‌دهی به آن بوده و اینکه انسان دلبسته چه چیزی است و همین امر باعث سعادت و یا شقاوت او می‌شود؛ از همین رو |آنچه در آثار امام (ره) با مستفاد از آیات و اخبار _ مشهور و بسیار جلوه‌گری کرده و در تک‌تک گفتارشان تأکید بی‌نظیری بر آن دارد این است که «سرچشمه تمام خطاها و ریشه جمیع مفاسد و گرفتاری‌ها، حب دنیاست؛ دنیایی که اعم از مال، شهرت، ریاست و جمیع مظاهر آن است، سپس حب دنیا را برابر با علایق به اشیاء و افرادی معرفی می‌کند که انسان را از اطاعت خدا باز می‌دارند».

در نتیجه، از دیدگاه حضرت امام (ره) سرچشمه جمیع مفاسدی که موجب هلاک انسان می‌شود، همین دلبستگی و علاقه به دنیا و مظاهر آن است؛ از این رو، تحقیق حاضر به موضوع «دلبستگی از منظر امام و سایر دانشمندان» می‌پردازد.

مؤسسه چاپ و نشر «عروج» کتاب «دلبستگی‌ در آثار امام خمینی (ره)» نوشته «یاسین کمالی وحدت» را در 237 صفحه و با قیمت 7900 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بوی خوش تو هر که ز باد صبا شنید
از یار آشنا سخن آشنا شنید
یارب کجاست محرم رازی که بشنود
دل یاد او کند که چه دید و چه ها شنید
نویسندگان
تصاویر هنری
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تایپیست

تایپ سریع و حرفه ای با سرعت بالا شما می توانید متون اسكن شده خود را به ایمیل زیر بفرستید و در مدتی كوتاه تحویل بگیرید. sokhanesaba@gmail.com

امکانات وب
ترجمه مطالب این وبلاگ به زبان های روز دنیا